XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek BIBLIOTEKA Świat w jednym miejscu

Opublikowano: poniedziałek, 16, maj 2022

 

W ramach trwającego Tygodnia Bibliotek ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU zapraszamy - w ciągu całego dnia - szczególnie serdecznie do szkolnej biblioteki: od czwartku do środy.W ramach obchodów odbywają się następujące wydarzenia:


od 12 maja do 18 maja
(we wszystkie dni taki sam grafik !!)


4 i 5 oraz 7 i 8 lekcja:

KIERMASZ KSIĄŻEK używanych i nie tylko !

Jeśli posiadasz książki, którymi chciałbyś/chciałabyś podzielić się z kolegami i koleżankami "ze szkolnej ławy": odsprzedać za symboliczną kwotę lub oddać gratis, to właśnie nadchodzi jedyna w swoim rodzaju okazja!

Wyczarujemy stoisko, aby ktokolwiek chętny, mógł odkupić, odsprzedać, wymienić, oddać pod hasłem:

CZYTADŁO Z MOJEJ PÓŁKI NA TWOJĄ1 i 2 lekcja:

SPOTKANIE Z PLANSZÓWKĄ na żywo, pośród regałów z książkami

Przynieście własne ulubione gry i zagrajcie w nie ze szkolnymi kumplami pośród książek: niech magia gier pochłonie nas bez reszty !

Od siebie proponujemy tym razem planszówkę KRONIKI PRZYGODY Wyprawa po Księżycowe Kamienie (w tę grę równocześnie gra do 4 graczy: zapisy zatem obowiązkowe; PRZYGOTUJ APLIKACJĘ - osoba prowadząca grę udostępnia spotkania z postaciami i możliwość odwiedzania miejsc ze świata gry). Z nieskomplikowanych planszówek na ten moment możemy zaoferować również od siebie zabawne i sympatyczne SQARKI BASE oraz dla najmłodszych Psie Figle i Na tropie baranka.3 i 6 lekcja:

KOLAŻOWE ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK warsztat

Przynieś kolorowe ścinki tkanin, czasopism, włóczki itp., kolorowy blok techniczny, gruby filc lub cienkie deseczki np. z drewna, klej, nożyczki, igła, nitki i... DO DZIEŁA: CZARUJ RAZEM Z KSIĄŻKĄ!


Zacznij w bibliotece i dokończ w domu lub zacznij w domu i dokończ w bibliotece !!Wszystkie lekcje, tj. od 1 do 8:

ILUSTRUJESZ: ŻYCIE FOTOGRAFIĄ !

Przynieś 1 lub 2 autorskie (wykonane i opracowane całkowicie samodzielnie) fotografie - najchętniej zalaminowane lub w estetycznej koszulce zabezpieczającej, ale niekoniecznie. Niech to będą fotografie, które są dla Ciebie cenne, szczególne, prezentujące coś dla Ciebie specjalnie istotnego i takie, do których można napisać krótki tekst: opowiadanie, wiersz, esej, wywiad, reportaż. Zorganizujemy w bibliotece GALERIĘ WASZYCH ULUBIONYCH ZDJĘĆ!
Wydarzenia z okazji Tygodnia Bibliotek to niecodzienna okazja dla członków/ wolontariuszy Books Brotherhood TEXT HUNTERS na POZYSKANIE PUNKTÓW w ramach świadectwa NA RZECZ WOLONTARIATU szkolnego: wystarczy przyjść, włączyć się do współorganizacji wydarzeń lub wziąć w nich udział. BĄDŹ Z NAMI ! ZAPRASZAM !


 

Nauczyciele Biblioteki: Emilia Kaczmarek, Beata Koszałka

Koordynator Tygodnia Bibliotek 2022 w SP Banino: Emilia Kaczmarek

Szukaj