Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej w Elblągu 2018

Opublikowano: poniedziałek, 10, grudzień 2018

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej w Elblągu 2018

Prawdziwy maraton piłki ręcznej zafundowała sobie Szkoła Podstawowa Nr 9 w Elblągu. Od 3 do 18 grudnia na ich hali zagrają drużyny poczynając od rocz. 2008 dziewcząt (3.12), chłopcy (4.12), rocz. 2007 dziewcząt (5.12), chłopcy (6.07). Kolejne roczniki zagrają w kolejnych terminach.

Turniej ma na celu popularyzację piłki ręcznej, ale również zweryfikowaniu poziomu wyszkolenia w woj. Warmińsko – Mazurskim i Pomorskim. Ostatecznie okazało się, że większość zespołów reprezentowało woj. Pomorskie. Każdego dnia prawo startu miało 10 zespołów, które podzielone na dwie grupy. Wywalczone miejsce w grupie dawało szanse walki o poszczególne lokaty.

W dniu otwarcia maratonu zagrały dziewczynki rocz. 2008 r. Powiat Kartuzy i Gminę Żukowo reprezentowała drużyna UKS BANINO. W pierwszym pojedynku pokonały UKS CISOWA Gdynia 10 : 0, kolejny z  SP Gardeja zakończył się 4:3. W trzecim starciu pokonały miejscowych SP 9 Elbląg 9 : 4. I już znalazły się w Finale bo UKS SIÓDEMKA Gdańsk Osowa nie dojechały na zawody. Ostatecznie w Finale pokonały 11 : 8  SAMBOR SP 12 Tczew i wywalczyły I miejsce. Dziewczynki UKS BANINO (kl. IVb sportowa) zagrały w składzie: Oliwia Baraniuk, Lena Cichowlas, Kornelia Gosz, Basia Hoffmann, Zosia Jastrzębska, Iza Kędziera, Sofia Kozerka, Basia Kwiatkowska, Julia Majewska,  Maja Sejmicka,  Zosia Sobczak, Ania Wanionek, Karmelia Wysocka.

Kolejnego dnia (4.12) do rywalizacji rocz. 2008 chłopców zgłosiło się 9 drużyn, które podzielone zostały na trzy grupy. UKS BANINO zagrało w grupie „A” i zwyciężyło z SPOMS Kwidzyn 11 : 4 oraz z SP 92 Gdańsk 9 : 1. Zwycięzcy trzech grup utworzyły grupę walczącą o pierwsze trzy miejsca. W walce o kolor medalu pierwszy pojedynek zagrali z SP 42 Gdańsk i wygrali 12 : 6. W walce o złoto spotkali się z BALATOR Ryjewo i mimo wyrównanej rywalizacji w końcówce przegrali 9:11. Ostatecznie zajęli II miejsce. Chłopcy UKS BANINO (kl.IVb sportowa) zagrali w składzie: Maciej Adamus, Radosław Czaja, Sebastian Gierszewski, Olivier Kondracki, Jakub Kustosz, Oskar Lesisz, Mikołaj Murawski, Jakub Nienałtowski, Aleksander Przystawko, Olaf Pupp, Seweryn Szczęsny, Adam Winklas, Adam Wolff, Błażej Wronkowski.

5.12 przyszedł czas na dziewczęta rocz. 2007. UKS BANINO pokonało w swojej grupie wszystkie rywalki kolejno: SP 9 Elbląg 6 : 3; UKS PTF Gdańsk 6 : 1; SP Przywidz 6 : 1 i LUKSPOL Czersk 7 : 1. W finale zagrało z SAS Kiełpino (SP 42 Gdańsk) i wygrało 7 : 3 zajmując I miejsce. Smaczku turnieju dodaje fakt, że SAS Kiełpino to ostatnia drużyna, która dostała się do Finału Ligi Wojewódzkiej (pierwszej czwórki) z którą UKS Banino nigdy nie grało. Jak do tej pory wszystkie pokonała. Dziewczęta UKS BANINO (kl. Vb sportowa) zagrało w składzie: Julia Ambroziak, Victoria Cichosz, Julia Gniba, Joanna Grzegorek, Natalia Kobierowska, Kasia Marciniak, Emilia Morawska, Alicja Nita, Oliwia Pupp, Karolina Rynkiewicz, Kinga Rzeszot, Amelka Sławska, Kinga Smuga, Pola Socha, Ania Szwaba.

Trenerami zespołów jest Marta Frydrych i Krzysztof Kosznik

Szukaj