V Bieg Ekologiczny Mistrzostw Polski w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim

Opublikowano: piątek, 19, kwiecień 2019

13 kwietnia, trzynastoosobowa grupa biegowa ze Szkoły Podstawowej w Baninie po raz drugi wzięła udział w V Biegu Ekologicznym, Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich Stylem Anglosaskim. Nasi najmłodsi zawodnicy: Kubicka Julia, Gierszewska Lena i Tokarczyk Piotr spróbowali swoich sił na dystansie 1km. Cała trójka dała z siebie wszystko, zwłaszcza, że rywalizowali z zawodnikami dwa lata starszymi od siebie.

Na dystansie 1.9km, gdzie zawodnicy mieli do pokonania morderczy podbieg, wystartowali: Mocarska Weronika, Gulcz Barbara, Markowska Patrycja, Tusk Agnieszka, Bolin Jagoda, Kubicka Amelia, Hinca Franek, Siuda Franek, Wanionek Mateusz i Thrun Kamil. Wśród startujących dziewcząt, najwyższą, dziesiątą pozycję wywalczyła Agnieszka Tusk, natomiast Kamil Thrun, w swojej kategorii wiekowej uplasował się na szóstej pozycji. Serdecznie gratulujemy !

 

Mimo, iż są to dopiero ich początki w tej dyscyplinie sportu, jesteśmy dumni z tak wysokich miejsc, jakie udało się wywalczyć naszym zawodnikom. Za umożliwienie wyjazdu do Ustrzyk Dolnych i startu w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich dziękujemy Dyrekcji Szkoły w Baninie, Radzie Rodziców, Studiu S7, Firmie Materiałów Budowlanych KMTB, Myster Elektro Łukaszowi Szwelnik, Lewiatan Banino Marii Stencel, Aptece św. Jana w Baninie oraz Elżbiecie Kubickiej Salon Loreal w Baninie. Podziękowania kierujemy również na ręce Pani Justyny Urban, za treningi i przygotowanie zawodników do startu.

 

 

 

 

Szukaj