Bieg Przedszkolaka

Opublikowano: poniedziałek, 10, czerwiec 2019

W minioną sobotę, 8 czerwca, odbyła się druga edycja „Biegu Przedszkolaka”. Ponad TRZYSTA osób wystartowało w aż dziewięciu kategoriach wiekowych: 0-4 lata (bieg z rodzicem), 5 lat, 6 lat, 7 lat, 8 lat, 9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat oraz kategoria OPEN. Po wspólnej rozgrzewce zawodnicy kolejno stawiali się na linii startu, znakomicie radząc sobie z przygotowaną specjalnie dla nich trasą. Na mecie, każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, natomiast zwycięzcy trzech pierwszych miejsc zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo, najmłodsi zwycięzcy otrzymali ogromne, pluszowe misie.

Nawet niesprzyjająca aura nie zniechęciła najstarszych uczestników do wzięcia udziału w biegu ulicznym. Ulicami Banina, w ulewnym deszczu, pokonali dystans prawie dwóch kilometrów, dając przykład wszystkim, że deszcz nie może przeszkodzić we wspólnym bieganiu.

Bardzo dziękujemy dzieciom i ich opiekunom za tak liczne przybycie i udział w biegu, który nie tylko ma na celu promowanie aktywności fizycznej już u najmłodszych. Cały dochód z „Biegu Przedszkolaka” został przekazany na zakup protezy ręki dla Pauliny z naszej miejscowości. Tym bardziej dziękujemy wszystkim za obecność!

Pragniemy podziękować firmom i osobom, dzięki którym udało nam się kolejny raz zrealizować takie przedsięwzięcie: Urząd Gminy Żukowo, Sołectwo Banino, Szkoła Podstawowa w Baninie, Rada Rodziców, Texaco, Control Solutions, Loreal Elżbieta Kubicka, Zajęcia Sportowe dla Dzieci i Młodzieży „4 Piłki”, Studio S7. Chcielibyśmy również podziękować nauczycielkom wychowania fizycznego, Małgorzacie Świeckiej oraz Agnieszce Tomasiewicz-Bill, za nieocenioną pomoc przy przeprowadzeniu "Biegu Przedszkolaka". Dziękujemy !

Wideo ->https://drive.google.com/file/d/1_CM2QnFspoRLoaVMUQrz5dBMTnRVJ0tF/view?usp=sharing

 

Szukaj