WYNIKI KONKURSU ''POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH PRZODKÓW''

Opublikowano: czwartek, 09, styczeń 2020

 9 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej w Baninie odbyła się uroczysta gala  wojewódzkiego konkursu historyczno-genealogicznego „POSZUKIWACZE PRZODKÓW”.

Konkurs adresowany był do uczniów IV-VII klas szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół gimnazjalnych w województwie pomorskim. Zadaniem uczestników było odtworzenie dziejów swojej rodziny na tle wydarzeń historycznych. Do wyboru były dwie formy prac – album poświęcony historii rodziny lub wybranych jej członków oraz taśma chronologiczna pokazująca dzieje rodziny na osi czasu.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów historią swojej rodziny na tle historii regionu, kraju, świata, a także popularyzacja wiedzy na temat poszukiwań genealogicznych oraz archiwów i przechowywanych w nich materiałach archiwalnych, w których kryją się często fascynujące informacje o naszych przodkach i czasach, w których przyszło im żyć.

Na konkurs wpłynęło ponad 20 prac ze szkół województwa  pomorskiego, w tym z Banina, Żukowa, Pelplina, Rytla, Gdańska i Gdyni. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w swoich kategoriach wiekowych otrzymali dyplomy oraz bony podarunkowe. Wszyscy nauczyciele jak i uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali również upominki od Burmistrza Gminy Żukowo, który sprawował patronat honorowy nad konkursem.

Uroczystość uświetnił występ wokalny ucznia naszej Szkoły Podstawowej w Baninie - Igora Kąkola. Na zakończenie laureaci konkursu stanęli do wspólnej fotografii, a wszyscy goście mieli okazję podziwiać nagrodzone prace. Wszystkim laureatom gratulujemy.

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa w Baninie, Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Gdańsku, Fundacja im. Stanisława Flisa „Archiwa Pomorskie” i Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne.

Więcej zdjęć -> https://photos.app.goo.gl/tH8F8hCE82EWWHDX7

Szukaj