LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Opublikowano: czwartek, 20, październik 2022

 

 

Nasza Szkoła  bierze udział w projekcie "Laboratoria Przyszłości", którego celem jest budowanie kreatywnych i technicznych kompetencji wśród uczniów. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ideą przedsięwzięcia jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

            W ramach „Laboratoriów Przyszłości” organ prowadzący szkołę otrzymał od państwa wsparcie finansowe w wysokości 383 700 złotych. Wszystkie środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu i oprogramowania do wykorzystywania na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych.

 

Zakupiliśmy:

-3 drukarki 3D wraz z zapasem filamentu w różnych kolorach oraz laptopy do ich obsługi,

-skaner 3d Creality,

-pracownia robotyki,

-sprzęt do rejestracji obrazu i dźwięku – wysokiej klasy kamera cyfrowa, aparat fotograficzny z osprzętem (statyw, gimbal, dodatkowy obiektyw, lampa błyskowa, mikrofon, lampy na statywach do oświetlania planu, greenscreen),

-nagłośnienie przenośne,

-mikrokontrolery,

-stacje lutownicze wraz z akcesoriami,

-gogle Wirtualnej Rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającym ich funkcjonowanie oraz dostęp do platformy z online z materiałami do wykorzystywania na zajęciach edukacyjnych,

-multimedialne pracownie (Corinth), które zawierają ogromną bazę materiałów online do wykorzystywania na zajęciach (matematyka, fizyka, chemia, geografia, biologia),

-wizualizer,

-stoły warsztatowe, zestawy narzędzi i szafy metalowe

-mikroskopy wraz z akcesoriami,

-teleskop wraz z akcesoriami,

-maszyny do szycia wraz z akcesoriami,

-hafciarka wraz z akcesoriami,

-ramy tkackie – krosna do tkania,

-opiekacze

-zestawy ochronne BHP

-apteczki pierwszej pomocy

Wszystkie zakupione materiały będą wykorzystywane na obowiązkowych zajęciach w klasach od pierwszej do ósmej. Przy takim bogactwie i różnorodności zakupionych pomocy, praktycznie każdy nauczyciel będzie mógł je wykorzystywać na swoich lekcjach. Jedynym ograniczeniem jest pomysłowość i kreatywność.

Dzięki pozyskanemu sprzętowi nasi uczniowie  będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności: sprawności manualne i techniczne, umiejętność samodzielnego i twórczego myślenia, myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej.  

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w kolejnych co najmniej pięciu latach szkolnych, począwszy od roku szkolnego 2022/2023, podczas średnio co najmniej 3 godzin zajęć w każdym tygodniu nauki.

Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria/

 

 Realizacje z zajęć

Lekcja z klockami Skrikit

Lekcja z wykorzystaniem młotków i wypalarki do drewna

Lekcja tworzenia zabawek z wykorzystaniem maszyn do szycia

Lekcja z wykorzystaniem maszyn do szycia

Lekcja z wykorzystaniem opiekaczy wielofunkcyjnych 

Lekcja wprowadzenia do fotografii

Lekcja z zestawami edukacyjnymi BeCREO 

Lekcja z klockami Skrikit   

Szkolenie dla nauczycieli - klocki edukacyjne SkriKit do nauki programowania i robotyki 

Lekcja z okularami VR 

Wprowadzenie do nauki programowania i robotyki - klocki edukacyjne SkriKit

 

 

  

Szukaj