NOC BIOLOGÓW 2022

Opublikowano: poniedziałek, 24, styczeń 2022

Kolejna NOC BIOLOGÓW już za nami. Co roku na początku stycznia, wiele instytucji naukowych, przyrodniczych organizuje ogólnodostępne zajęcia dla ZWYKŁYCH ludzi. W tym roku do NOCY BIOLOGÓW przystąpiły 32 ośrodki naukowe w Polsce. Warsztaty, pokazy, wykłady, wystawy -każdy najdzie coś dla siebie i coś, co go zainteresuje.

Kolejny już raz uczniowie z naszej szkoły pojechali na Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, aby wziąć udział w NOCY BIOLOGÓW w dniu 14.01.2022r

Pełen autokar i bus zawiózł 80 uczniów wraz z opiekunami do Oliwy na Wydział Biologii UG. Kilkoro uczniów pojechało indywidualnie, z rodzicami.

Z powodu pandemii stacjonarne zajęcia odbyły się w mniejszej niż zwykle ilości, za to można było spotkać się online na wybranych wykładach.

Nasi uczniowie radośnie „rzucili” się na poznawanie przyrody. Stali bywalcy NOCY BIOLOGÓW doskonale radzili sobie logistycznie. Zarezerwowane warsztaty dla uczniów z Banina to:

-Ptasia deweloperka-pokazy i warsztaty, jak prawidłowo zbudować i zamontować budkę dla ptaków.

-Jak testujemy pamięć przestrzenną u szczurów?-Czy uleczymy chorobę Alzheimera?

-Zwiedzanie szklarni: Kolekcja roślin mięsożernych.

-Zwiedzanie połączone z rozwiązywaniem zagadki: NOCNE SPOTKANIE Z KULTURĄ - zapraszamy do laboratorium hodowli komórkowych

-Pokazy i warsztaty: Bezkręgowce naszych wód. Co to za „robak”, który pływa w wodzie?

-Pokazy i warsztaty: Ptaki nocy-sowy.

Dodatkowo każdy z uczniów mógł zdobyć sadzonkę rosiczki, zobaczyć żywego nietoperza, karalucha i straszyki, ogromne akwarium Malawi, wyciętą palmę z palmiarni w Oliwie, stworzyć własny zielnik, zwiedzić muzeum bursztynu, odczytać kod genetyczny swojego kota, sprawdzić, jak działa jego wzrok, oczy o nerwy(poruszanie kciukiem pod wpływem przepływającego prądu, rysowanie w lustrzanym odbiciu oraz dowiedzieć się mnóstwa innych ciekawostek biologicznych.

Na Wydziale Biologii byliśmy od 14:30  do 19:00.  Zadowoleni i pełni wiedzy do Banina wróciliśmy o godzinie 20:00.

BARDZO DZIĘKUJEMY OPIEKUNOM podczas wyjazdu. A były to  nauczycielki: Iwona D, Katarzyna B., Emilia K.,  Małgorzata Ś., Paulina C. Wyjazd zorganizowała pani Anna B.

ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ NOC BIOLOGÓW już za rok, w styczniu 2023.

 

Galeria zdjęć

 https://drive.google.com/drive/folders/1AtQW2uggAJN8tIhtJWvvc1yWHCELuZR-

 

Szukaj