X Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej.

Opublikowano: poniedziałek, 16, grudzień 2019

2 grudnia 2019 r. – w szkole w Szopie odbył się X Jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Uroczystość rozpoczęła się tuż po godz. 9.00. Pierwsze kroki na scenie postawili najpierw najmłodsi recytatorzy. Około godz. 11.00 Konkurs został oficjalnie otwarty przez Organizatorów. W tym czasie wszyscy mieli okazję obejrzeć krótki film, w którym pani Ewa Warmowska opowiedziała o swojej twórczości i jej początkach.Był to również czas na wzajemne podziękowania i życzenia. Wkrótce potem na scenie wystąpili kolejni recytatorzy- między innymi dwie uczennice IIIa Szkoły Podstawowej w Baninie: Aleksandra Chustak oraz Małgorzata Laskowska, która zajęła II miejsce na podium.

Najlepsi otrzymali nagrody, którymi były gliniane, pięknie zdobione motywem kaszubskich kwiatów, lampiony, wykonane specjalnie na tę okazję przez pana Pawła Sela z Gowidlina. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał najnowszą pozycję książkową Echa kaszubskich recytacji w „Małej Szkole” w Szopie, która jest zbiorem informacji i zdjęć ze wszystkich lat trwania Konkursu.

Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im.ks. Prałata Józefa Bigusa w Baninie za opłacenie przejazdu na ten Konkurs.

Dziekuję w imieniu własnym, uczestniczek konkursu i rodziców.

 

Henryka Kolka

Szukaj