Pierwszy Dzień Wiosny

Opublikowano: wtorek, 21, marzec 2023

Jak co roku – 21 marca, obchodzony jest w naszej szkole „Pierwszy Dzień Wiosny”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego dziecka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych uczniów, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny.

Kiedy wszystko było już gotowe wokół szkoły ruszył barwny korowód. Trzymaliśmy w dłoniach kolorowe kwiaty z bibuły, gałązki ozdobione wstążkami oraz baloniki. Dzieci radośnie śpiewały wiosenne piosenki. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

 

Szukaj