Interwencyjna zbiórka surowców wtórnych

Opublikowano: poniedziałek, 01, czerwiec 2020

Korzystając z częściowego złagodzenia ograniczeń wprowadzonych w związku z wystąpieniem pandemii udało się zorganizować długo oczekiwaną ZBIÓRKĘ SUROWCÓW WTÓRNYCH w naszej szkole.  W sobotę 30.05.20r już od godziny 8.30 przybywali rodzice, dziadkowie i znajomi dowożąc makulaturę i plastikowe butelki w ogromnych ilościach. Wszyscy wyrażali radość, że kwarantannowe porządki w domach znalazły swój szczytny cel i radosny finał. Zebraliśmy 4 kontenery makulatury. „Nareszcie przydało się granie w TETRIS na komputerze”- słowa jednego z panów. Kartony i papiery zostały pięknie i dokładnie upakowane. To doskonałe dzieło rodziców, którzy ofiarnie pomagali w zbiórce surowców. Dziękujemy panu Dariuszowi G.(klasa 7A), pani Dorocie i Damianowi D. (klasa 6A), państwu Beacie i Grzegorzowi A.(klasa 5B), panu Pawłowi S.(klasa 1B) oraz WSZYSTKIM osobom, które pomagały w pakowaniu makulatury do kontenerów.

Butelki plastikowe zostały zapakowane w dwa kontenery. Ostatni worek z butelkami trafił do konteneru o godzinie 15.00. Zebraliśmy również plastikowe nakrętki i baterie.

Podczas zbiórki panowała doskonała pogodzą, słońce świeciło, było ciepło i lekki wiaterek.  Jednak najważniejsza była wspaniała atmosfera.  Korzystają z pretekstu ZBIÓRKI SUROWCÓW mogliśmy się bezkarnie, ale bezpiecznie spotkać z sąsiadem, znajomy i nieznajomym człowiekiem. Mogliśmy uśmiechać się i wyrazić radość, że powoli wraca zwykłą codzienność.

Wszyscy uczniowie, w których  imieniu dostarczono surowce, otrzymali pochwały.  W interwencyjnej zbiórce surowców udział wzięło 191 uczniów.(AB)

 

DZIĘKUJEMY

 

 

Szukaj