FUNKCJONOWANIE PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W KARTUZACH NA CZAS PANDEMII

Opublikowano: poniedziałek, 06, kwiecień 2020

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA FUNKCJONOWANIA

PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W KARTUZACH

 

Szanowni Państwo,

 

Z uwagi na stan epidemii nasza poradnia pracuje zdalnie. Realizujemy w ten sposób zadania, które są możliwe do wykonania przy wykorzystaniu tej formy pracy.

Niestety rygory metodologiczne dotyczące diagnoz (badań) specjalistycznych (psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych), w obszarze nas interesującym, to jest w obszarze rozwoju dzieci i młodzieży, gwarantujące ich trafność i rzetelność, wymagają bezpośredniego kontaktu specjalisty (psychologa, pedagoga, logopedy) z dzieckiem, co w aktualnej sytuacji nie jest możliwe.

Szanowni Państwo, zapewniamy, że po powrocie do normalnego systemu pracy poradni, diagnozy na potrzeby:

• orzecznictwa (orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, indywidualnego nauczania, indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego czy też opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka) 

• opiniodawstwa (np.: przyspieszenie/odroczenie obowiązku szkolnego; zindywidualizowana ścieżka kształcenia)

będą traktowane priorytetowo.

W chwili obecnej nie ma rządowych decyzji w zakresie przedłużenia ważności orzeczeń ds. kształcenia specjalnego.

Jednocześnie informujemy, nie przyjmujemy Klientów na terenie Poradni. 

W przypadku chęci złożenia wniosku dopuszczalne jest przesłanie na adres mailowy Poradni skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego wniosku pod warunkiem, że gdy stan epidemii zostanie odwołany, rodzic/opiekun prawny dostarczy do Poradni oryginał wniosku.

Od poniedziałku do piątku pracownicy Poradni pełnią 

dyżury telefoniczne i on-line

 (za pośrednictwem Skype'a). Szczegółowy harmonogram najbliższych dyżurów znajduje się poniżej: 

Do Państwa dyspozycji pozostaje też 

telefoniczny (pon-pt 8.00-16.00 tel. 58 736 63 74) i mailowy kontakt z sekretariatem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) oraz z wicedyrektorem PPP (pon-pt 10.00-14.00 tel. 501 539 053).

Zapraszamy również do zapoznawania się z treściami przygotowanymi przez specjalistów Poradni oraz innymi informacjami, które mogą być przydatne dzieciom i rodzicom podczas czasu spędzanego teraz wspólnie w domu.  Materiały, sukcesywnie uzupełniane można znaleźć na stronie Facebook Poradni.


Z poważaniem

Liliana Zaborowska

Wicedyrektor PPP Kartuzy

 

 

KORONAWIRUS – jak rozmawiać z dziećmi i je wspierać – pomocny link:

www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/21383-koronawirus-jak-rozmawiac-z-dziecmi-i-wspierac-je-w-tym-czasie?utm_source=facebook&utm_medium=Strona-SWPS&utm_campaign=SPevent&utm_content=koronawirus-jak-rozmawiac-z-dziecmi&fbclid=IwAR21R9IEx7Q1X3rcg-PbNlEPb1Edl84945svZUqlfRFKdCXSveiaqgqebb0

 

Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni

TELEFON WSPARCIA
dla osób zagrożonych uzależnieniem lub uzależnionych oraz ich bliskich, niebędących stałymi pacjentami Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień

Mając na uwadze brak możliwości uzyskania bezpośredniej pomocy dla osób niebędących stałymi pacjentami Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień, uruchamiamy Telefoniczne Wsparcie.
Telefoniczne Wsparcie skierowane jest do osób, które doświadczają negatywnych skutków używania substancji psychoaktywnych (narkotyki, alkohol, leki psychotropowe), uzależnionych behawioralnie (m.in. hazard, media cyfrowe) oraz bliskich tych osób (rodzice, partnerzy).

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w następujących dniach tygodnia:
Poniedziałek i wtorek: 10:00 – 15:00, nr telefonu: 518 014 959
 
Środa i czwartek: 9:00-14:00, nr telefonu: 537 137 217

Jednocześnie przypominamy, że w dalszym ciągu działa nasza Internetowa Poradnia „Por@dzimy”, gdzie mogą Państwo kontaktować się z nami z różnego rodzaju problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego, m.in. związanymi z ryzykownymi zachowaniami i uzależnieniami.
W tym celu proszę napisać wiadomość na adres e-mail:
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
lub przez stronę:
 
https://poradzimy.net/.

Wsparcie jest udzielane bezpłatnie i anonimowo.

 

 

Poradnik

Funkcjonowanie poradni

 

 

 

Szukaj