Harcerskie mistrzostwa pływackie 2023

Opublikowano: środa, 15, marzec 2023
03.03.2023 r. Szczep 'Okeanida' wziął udział w XIX Mistrzostwach Pływackich Chorągwi Gdańskiej. To bardzo duże mistrzostwa, w których biorą udział reprezentanci 19 Hufców z obszaru Chorągwi Gdańskiej (woj. pomorskie), w tym Hufiec Gdańsk Wrzeszcz-Oliwa, do którego należy Szczep 'Okeanida'.
Do naszego szczepu należą drużyna harcerska 'Doris' i drużyna starszoharcerska 'Helike'.
W mistrzostwach mogą brać udział nie tylko harcerze i zuchy, ale również ich instruktorzy, drużynowi oraz rodzice harcerzy ????
W reprezentacji z Banina nie zabrakło pływaków z każdej z tych grup. W klasyfikacjach indywidualnych można było się ścigać w dwóch wybranych stylach pływackich, a suma punktów wszystkich uczestników decydowała o klasyfikacji generalnej całego środowiska: drużyny, szczepu i hufca.
Indywidualnie harcerze z Banina zdobyli 8 medali.
 
Pierwsze miejsce wśród drużyn całej chorągwii zdobyła nasza banińska drużyna 'Helike', pierwsze miejsce wśród szczepów Chorągwii Gdańskiej nasz szczep 'Okeanida', a dzięki tym osiągnięciom na pierwszym miejscu w klasyfikacji hufców zwyciężył ten, do którego przynależymy, czyli Hufiec Gdańsk Wrzeszcz-Oliwa. 
Brawa dla naszych Harcerzy! Jesteście nie do pobicia ❤️
 
Zachęcam do śledzenia działań Okeanidy na stronie:
 
 
 
 

Szukaj