Wielki sukces uczniów uczących się języka kaszubskiego!!!

Opublikowano: poniedziałek, 09, grudzień 2019

W sobotę 7 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im.ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie odbył się III Powiatowy Konkurs Literacki „Czy znasz baśnie i legendy kaszubskie?” W konkursie wzięło udział 7 szkół z naszego powiatu.Organizatorem konkursu był żukowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko –Pomorskiego a nagrody ufundował Urząd Gminy Żukowo.

Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 9 uczniów w trzech kategoriach.Przez miesiąc wszyscy uczniowie przeczytali około 100 baśni i przygotowywali się do napisania testu, który zresztą napisali rewelacyjnie. Aż czterech uczniów zdobyło pierwsze miejsce na podium. Nic dziwnego, że nasza szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu w rankingu szkół.

Nagrody i dyplomy wręczali zaproszeni goście: Burmistrz– Wojciech Kankowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie -Witold Szmidtke, prezes ZK-P/o Żukowo pan Józef Belgrau oraz Dyrektor Szkoły w Pępowie-Zenon Byczkowski.

Oto wyniki naszych uczniów:

W kategorii klas I – II
I miejsce –ex aequo Bianka Sosnowska IId oraz Jakub Stankiewicz IIa
II miejsce -Jan Wróbel IIc

 

W kategorii klas III – IV
I miejsce – Jan Szawłowski IIIc
II miejsce - Karolina Garwolińska IIIa
III miejsce -Magda Garwolińska IIIa

 

W kategorii klas V-VI
I miejsce – Konrad Świderski VIc
II miejsce – Klaudia Błażejewska VIf
III miejsce -Maria Wawrzonkowska VIdWszystkim uczestnikom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Henryka Kolka


  

Szukaj